مقایسه پرداخت درب منزل تیپاکس با پست

همانطور که میدانید این روزها علاوه بر خود اداره پست که یک شرکت دولتی است ، شرکت های خصوصی دیگری نیز در زمینه بسته بندی و ارسال کالا و همینطور ارائه سرویسهایی نظیر پرداخت در محل اقدام به فعالیت کرده اند.

اگر شما یک فروشگاه اینترنتی هستید و میخواهید بهترین روش ارسال را برای محصولات خود انتخاب کنید ، باید در همین ابتدا بدانید که هر کدام از این شرکت های دولتی و خصوصی دارای مزایا و معایب منحصر به فردی هستند. امروز قصد داریم به مقایسه پرداخت در محل پست با تیپاکس بپردازیم. پس اگر میخواهید از این ویژگی ها مطلع شوید ، ادامه مطلب را تا انتها همراه ما باشید.

خدمات پرداخت در محل پست

در بحث ارسال درب به درب یا پرداخت در محل ، یکی از مهم ترین فاکتورها پرداخت وجه دریافت شده از مشتری به مدیر فروشگاه میباشد. این مبلغ یک شنبه و چهارشنبه هر هفته واریز میشود. زمانه تحویل مرسوله به اداراه پست 7 صبح تا 2 بعد از ظهر میباشد.

از دیگر خدمات پست ، دو سرویس : پیشتاز و سفارشی میباشد.

چست پیشتاز : در مواردی که سرعت ارسال محصول به دست مشتری از اهمیت زیادی برخوردار باشد میتوانید از پست پیشتاز استفاده کنید. زمان ارسال پست پیشتاز برای مرسولات شهری و درون استانی یک روز و برای مراکز استان ها و سایر شهرستان ها 2 الی 5 روز میباشد. برای استفاده از این سرویس باید محصول خود را تا قبل از ساعت 11 صبح به اداره پست تحویل دهید. همچنین محصولاتی که بیش از 5 کیلوگرم وزن دارند باید با پست پیشتاز ارسال شوند.

پست سفارشی : مدت زمان ارسال کالا با پست سفارشی طولانی تر از پیشتاز است و طبعا هزینه آن نیز کمتر میباشد.

پرداخت در محل تیپاکس

زمان ارسال کالا زمینی برای فروشگاه اینترنتی چه در تهران و چه شهر های دیگر طی 24 ساعت انجام میشود و فقط برخی از شهرستان ها ممکن است به دو روز کشیده شود زیرا ابتدا باید تحویل نمایندگی شهر آنجا داده شود و سپس از نمایندگی به شهرستان منتقل شود. پست تیپاکس هم به صورت هوایی و هم زمینی صورت میگیرد. هزینه تیپاکس دارای سه نوع تعرفه شهرهای نزدیک، شهرهای دور و تعرفه حمل اکسپرس میباشد . همچنین مواردی نظیر وزن محصول و حجم آن نیز تعیین کننده هزینه ارسال تیپاکس میباشند.

برای ارسال بسته خارج از کشور ارسال هوایی اکسپرس بهترین گزینه است. با استفاده از این سرویس بسته شما طی 5 روز کاری به مقصد میرسد.

جمع آوری تیپاکس

اگر میخواهید از سرویس جمع آوری تیپاکس استفاده کنید ، باید تا قبل از ساعت 11 صبح تماس بگیرید. در غیر این صورت باید خودتان بسته را به نمایندگی تیپاکس ببرید. هزینه جمع آوری یا پیک آپ حدودا 2 تا 3 هزار تومان میباشد. این هزینه برای هر عدد کالا محاسبه میگردد.

سرویس پیامکی نیز هم برای فرستنده و هم گیرنده وجود دارد و اطلاعات وضعیت بسته برای هر دو طرف ارسال می گردد.

پرداخت درب منزل تیپاکس

تسویه پرداخت درب منزل تیپاکس هفتگی میباشد و عموما پنج شنبه های هر هفته است ، اما این زمان قطعی نیست و ممکن است حتی به یک ماه نیز کشیده شود. کارمزد سرویس پرداخت در محل یک درصد ارزش کالا می باشد.

نکته : جهت استفاده از سرویس پرداخت در محل تیپاکس ، باید حداقل هفته ای 20 کالا برای ارسال داشته باشید.

نکته مهم در خصوص پرداخت درب منزل تیپاکس این است که شهر مبدا و شهر مقصد هر دو باید دارای نمایندگی تیپاکس باشند. جهت ارسال محصولات هم میتوانید به نمایندگی های تیپاکس مراجعه کنید و هم نماینده های آنها بسته را در محل دلخواه شما تحویل میگیرند. تیپاکس در 31 استان و حدودا 300 شهر ایران نمایندگی دارد.

استان های دارای نمایندگی تیپاکس

آذربایجان شرقی – آذربایجان غربی – اردبیل – اسفهان – البرز – ایلام – بوشهر – تهران – چهارمحال و بختیاری – خراسان جنوبی – خراسان رضوی – خراسان شمالی – خوزستان – زنجان – سمنان – سیستان و بلوچستان – فارس – قزوین – قم – گلستان – گیلان – لرستان – مازندران – مرکزی – هرمزگان – همدان – کردستان – کرمان – کرمانشاه – کهگیلویه و بویراحمد – یزد

برای محاسبه تعرفه تیپاکس قانون مشخصی وجود ندارد و با توجه به ابعاد ، وزن بسته و همچنین نوع جنس قیمت آن محاسبه میگردد و مقصد و فاصله شهرها تفاوت چندانی در هزینه ارسال تیپاکس ایجاد نمیکند زیرا همه شهرها یک یا نهایتا دو روزه ارسال میشوند. به طور تقریبی هزینه ارسال یک پاکت کمتر از کیلو کیلوگرم برای تهران حدودا 23 هزار تومان و برای شهرهای دیگر حدودا 25 – 26 هزار تومان محاسبه میگردد.

مقایسه پرداخت درب منزل تیپاکس و پست در یک نگاه

برای درک بهتر از تفاوت های پست و تیپاکس و برای اینکه راحت تر بتوانید نوع سرویس مناسب با کسب و کار خود را انتخاب کنید ، در جدول زیر تمام شرایط پرداخت در محل این دو شرکت را در یکجا جمع آوری کرده ایم و هزینه پرداخت درب منزل تهران تا مشهد محاسبه شده است.

هزینه پرداخت در محل  هزینه جمع آوریپوشش دهی روستاهای ایرانپوشش دهی شهرهای ایرانمحدودیت تعداد کالاپیامکنحوه ارسال
12.900 تومانصفرداردهمه شهرهاصفرداردپست سفارشی
17.200 تومانصفرداردهمه شهرهاصفرداردپست پیشتاز
26.000 تومان2–3 هزار تومانندارد300 شهرحداقل هفته ای 20 کالاداردتیپاکس 

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *