آموزش ثبت سفارشات در پنل پستی صدر

ثبت سفارش در پنل پستی صدر ، به دو صورت ابتدایی و پیشرفته می باشد. ابتدا گزینه ثبت سفارش به صورت ساده را توضیح میدهیم و سپس گزینه افزودن دائمی محصولات را بیان خواهیم کرد.

پیش از همه اینها ، به خاطر داشته باشید که بعد از اولین لاگین (ورود) حتما رمز خود را تعویض کنید.

نحوه ثبت سفارشات محصول در پنل پستی

ابتدا در قسمت « بسته » ، گزینه ثبت سفارش را انتخاب کنید.

سپس وارد صفحه زیر می شوید . در اینجا اطلاعات خواسته شده را تکمیل فرمایید. نام محصول را وارد کنید. به عنوان مثال شال نخی . سپس قیمت کالا را به ریال و وزن محصول را به گرم وارد کنید . توجه داشته باشید که در انتها ، حتما باید دکمه + و یا اینتر را بزنید .

سپس باید اطلاعات مربوط به ارسال را تکمیل کنید. این اطلاعات شامل موارد زیر میباشد :

  • نوع ارسال : که میتواند پیشتاز و یا سفارشی باشد .
  • وزن بسته : متناسب با نوع کالایی که دارید ، باید وزن بسته بندی را وارد کنید.
  • پیش پرداخت : این گزینه برای زمانی است که شما جنس گران قیمتی را فروخته اید و یا میخواهید تعداد زیادی از یک مصول را ارسال کنید. در این صورت زمانی که پیش از ارسال ، مبلغی را به عنوان پیش پرداخت از مشتری دریافت کرده اید ، اینجا وارد میکنید تا مامور پست بداند مبلغ دریافتی از مشتری چقدر باید باشد.
  • تخفیف بسته ی فروشگاه : مقدار تخفیفی که فروشگاه برای مشتری لحاظ کرده است.

همچنین توجه داشته باشید که مبلغ جمع کل کالاها منهای مبلغ پیش پرداخت ، نباید از پنج هزارتومان کمتر باشد. در این صورت سفارش ثبت نخواهد شد.

درصورتی که هزینه کالا به صورت آنلاین پرداخت می شود و مامور پست نباید هیچ گونه مبلغی از مشتری دریافت کند ، میتوانید از گزینه پرداخت آنلاین استفاده کنید.

پرداخت-آنلاین-پنل-پستی-صدر

در صورتی که ارسال برای مشتری رایگان می باشد ، باید هر سه گزینه تخفیف هزینه ارسال – تخفیف هزینه پرداخت – تخفیف مالیات را انتخاب کنید.

تخفیف هزینه ارسال پنل پستی صدر

بعد از انجام مراحل فوق ، باید اطلاعات ادرس مقصد را وارد کنید. داشتن کد پستی الزامی نیست اما بهتر است که کدستی لحاظ شود. اگر کدپستی نداشته باشید خود سیستم کدپستی شهر را به صورت حدودی وارد می کند.

در قسمت مطلع مشتری ، میتوانید بنویسید که اگر مشتری حضور نداشت ، مامور پست میتواند بسته را به شخص دیگری با این مشخصات تحویل دهد. یعنی نام فرد تحویل گیرنده دوم را بنویسید.

در قسمت توضیحات نیز میتوانید سایر توضیحات مربوط به ادرس و ارسال کالا را وارد نمایید. سپس بعد از انجام مراحل فوق ،بر روی دکمه اضافه کن » آبی رنگ پایین صفحه کلیک کنید.

افزودن دائمی محصول در پنل پستی

اما اگر میخواهید محصولی را برای همیشه در پنل پستی خود تعریف کنید ، و یا میخواهید چندین محصول مختلف با ویژگی های متفاوت را برای همیشه در پنل داشته باشید ، باید مراحل زیر را طی کنید :

ابتدا از قسمت مدیریت ، گزینه کالاها را انتخاب کنید.

افزودن دائمی محصول در پنل پستی

سپس وارد صفحه زیر میشوید که میتوانید کالاها را اضافه کنید.

توجه داشته باشید که کد کالاها نباید با سایر کالاها تکراری باشد. در نهایت دکمه اضافه کن را کلیک کنید.

بعد از افزودن کالاها ، مجددا از قسمت مدیریت ، وارد گزینه محصولات شوید.

محصولات پنل پستی صدر

در این صفحه باید اطلاعات مربوط به محصولات را تکیمل نمایید.

اکنون میتوانید با مراجعه به قسمت بسته ، گزینه ثبت سفارش را انتخاب کنید و سپس محصولات تعریف شده را بارگذاری کنید.

نحوه ارسال اولین سفارش

بعد از ثبت سفارش خود ، زمانی که برای اولین دفعه میخواهید سفارش خود را ارسال کنید ، باید بعد از ثبت بسته ، گزینه «آماده به ارسال» را فعال کنید. فعال کردن این گزینه به این معنی است که محصولات شما اماده انتقال از انبار فروشگاه به انبار پست می باشد. در نتیجه ماموران پست متوجه می شوند که باید برای تحویل بسته های شما به فروشگاه مراجعه کنند.

اولین بار که میخواهید بسته خود را ارسال کنید ، باید به همراه کالای بسته بندی شده و دو برگ پرینت A5 از محصول خود ، شخصا به اداره پست منطقه خود مراجعه کنید . برای اطلاع از ادرس و شماره تماس اداره پست منطقه خود هم میتوانید از پنل صدر استفاده کنید و هم میتوانید به لیست دفاتر پست کل کشور مراجعه کنید. همچنین اگر ساکن تهران هستید ، دو رقم اول کدپستی شما ، معرف منطقه شما میباشد.

ضرورت وجود بارکد در چاپ فاکتور

توجه داشته باشید که حتما در هنگام چاپ فاکتور ، مطابق تصویر زیر دو بارکد پستی باید در بارکد شما وجود داشته باشد.

درصورتی که بسته شما فاقد بارکد پستی می باشد ، میتوانید از طریق دکمه درخواست دریافت بارکد ، از پست بارکد بگیرید. علت اینکه گاهی اوقات سفارش ها بدون بارکد ثبت می شوند ، خطایی است که بدلیل سهل انگاری اداره پست صورت میگیرد.

بعد از اولین مراجعه خود به اداره پست ، با مسئول جمع آوری آن منطقه در ارتباط باشید تا برای ارسال های بعدی از زمان جمع آوری او مطلع باشید.

امیدواریم با مطالعه مطالب فوق بتوانید تمامی محصولات خود را به راحتی در پنل پستی صدر ثبت کنید و ارسال آن را به سرتاسر کشور به بهترین شکل ممکن انجام دهید.